Gana Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Afrika Kıtasının egzotik ülkesine gitmeyi planlayanların vize almaları zorunludur. Pasaportunuz ister umumi olsun ister diplomatik olsun isterse hizmet yani gri ya da yeşil olsun vize zorunluluğu vardır. Tüm Türkiye Cumhuriyeti yurttaşları için zorunlu vize uygulaması yapılmaktadır. Gana vize işlemleri için Gana vize başvurusu sonrası netice Gana vize merkezi yani Gana Büyükelçiliği tarafından yedi günden tutun da on iş gününe varıncaya değin sürede sonuçlandırılmaktadır. Bu süreyi seyahat planınızda göz önünde bulundurmanız faydanızadır. Gana ülkesi resmi günleri bu süreye dâhil değildir. Resmi Gana günlerinde de işlem yapılmamaktadır.

Gana Vize İşlemleri

Gana seyahati düşünenlerin vize almak için Gana Büyükelçiliğine müracaatları yapılır. Evrakların doğru bir şekilde hem organize edilmesi hem de kontrolü için Acentamız ilgilenebilmektedir. Ayrıca Gana Konsolosluğunun vereceği onay ile bu organizasyonun neticelenmesi planlanmıştır.

Gana vize işlemleri için Gana vize başvurusu formunun tam olarak noksansız doldurulması gerekiyor. Başvuruda gerekli evrakların tanzimi sonrası vize merkezi tarafına teslimi istenmektedir. Vizenin alınmasını sağlayan etmenler bunlardır. Başarılı toplama ve doğru bir doldurma vize yolunu açmaktadır.

Gana vize işlemleri için Gana vize başvurusu esnasında vize merkezi, pasaportta bir takım şeyler istiyor. Öncelikle lacivert olan pasaportların işleme alınmayacağı bilinmelidir. On seneden daha eski pasaportların vize alamayacağı kesindir. Başvuruları dahi kabul görmeyecektir. Pasaportta en az iki boş sayfa olması da istenen şartlardandır.

Gana vizesi için başvuru formu oldukça önemlidir. Gana Konsolosluğunca hazırlanmış olan bu resmi formun dikkatli ve noksansız doldurulması oldukça mühimdir. Konsolosluk size dair bilgileri talep ettiği formun okunaklı ve dikkatli doldurulması şartı bulunmaktadır. Bu resmi bir belge hüviyetinde olması hasebi ile önemlidir.

Gana vize işlemleri için Gana vize başvurusu esnasında vize merkezi tarafından bir takım evraklar talep edilmektedir. Yalnız talep edilen bu evraklar, seyahatin kapsamına göre değişiklik göstermektedir. Turist olarak gitmek için ayrı, ticaret maksatlı ziyaret için ayrı, ikamet için ayrı evraklar talep edilmektedir. Ayrıca konsolosluk şartlara ve günün koşullarına göre yeni evraklar isteyebilmektedir. En doğru hareket durumun izahı ile istenen evrakları konsolosluktan veya acentamızdan öğrenmek olacaktır. İşlemlerin randevulu ve randevusuz yürütüldüğü de bilinen bir gerçektir. Başvuruların şahsen veya acentamız aracılığı ile yapılması gerekmektedir. Pasaport müracaat eden olmadan işlemler gerçekleşmemektedir. Konsoloslukların yanında Gana Konsolosluğunun yetki verdiği yerlerden de vize merkezi olarak yararlanıla bilir. Vize ücreti de vize çeşidine göre değişmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.